Який котел вибрати

Який котел вибрати

Настінні газові котли

Одноконтурний настінний котел виконує тільки опалювальну функцію, двоконтурний ж котел забезпечує і функцію гарячого водопостачання. Габаритні розміри від цього практично не змінюються. Простий монтаж, вбудовані розширювальний бак і циркуляційний насос - це основні достоїнства настінних котлів.

Настінні газові котли обладнуються п'єзорозпалом або електропідпалюванням. Їх потужність варіюється від 10 до 32 кВт, що дозволяє (при добре утеплених огороджувальних конструкціях будівлі) опалити площу до 400 квадратних метрів. Важливим плюсом газового настінного котла є низька вартість, у порівнянні з усіма іншими котлами.

Навісні котли розрізняються за типом відведення димових газів: димохідні або турбовані, з закритою камерою згоряння.

Потрібно відзначити, що двоконтурний котел, як і газова колонка, повністю забезпечує гарячою водою тільки одного споживача (душ, ванна), тому якщо є декілька санвузлів і існує потреба в одночасному використанні декількох споживачів, то використовується одноконтурний котел і бойлер непрямого нагріву. Такий комплект зможе забезпечувати гарячою водою одночасно кілька споживачів.

Підлогові котли

Найпоширеніший тип котлів - підлогові котли. Підлогові котли поділяються на газові, рідкопаливні та твердопаливні. Котлової блок виконується із сталі або чавуну.

Газові котли бувають з атмосферним (вбудованої) або вентиляторної (навісний) пальником. Підлогові газові котли з атмосферним пальником представлені в діапазоні номінальної теплової потужності 29кВт - 140кВт. Котли з вентиляторної пальником працюють в діапазоні 18кВт - 19500кВт.

Котли для роботи на дизельному паливі бувають з вбудованою або вентиляторної (навісний) пальником. Котли з вбудованою рідкопаливним пальником представлені в діапазоні номінальної теплової потужності 25кВт - 95кВт. Котли з вентиляторної рідкопаливним пальником працюють в діапазоні 18кВт - 19500кВт. При використанні дизельного палива необхідно передбачити ємності для його зберігання. Об'єм баків підбирається виходячи з планованих умов експлуатації опалювального обладнання.

При використанні комбінованої пальника існує можливість переведення роботи котла з газу на дизельне паливо і назад, без додаткових витрат на переобладнання.

Котли для роботи на твердому паливі випускаються декількох типів, в залежності від виду застосовуваного палива. В якості палива може використовуватися деревина, вугілля, солома, пелети та інші.

Конденсаційні котли

Конденсаційні котли мають відмінну особливість від раніше зазначеного опалювального обладнання. Матеріал і конструкція теплообмінника дозволяють досягати ККД котла, за існуючою методикою розрахунку, до 108%.

Слід зазначити, що такі дані ККД досягаються при роботі котла в температурному діапазоні 30-50°C. Як наслідок, при розрахунку системи опалення необхідно передбачити площу нагрівальних приладів таким чином, щоб робота котла була в межах 50°C, щоб забезпечити комфортне перебування людей у приміщенні.